Muusika- ja Kunstikool Kaur

Osakonnad

Muusika-, kunsti- ja tantsuosakond pakuvad väga mitmekülgset huviõpet näiteks balletist loovtantsuni, samuti töötatakse kõikide kunsti põhiõppekavas ettenähtud kunstiliikidega.

Muusikaosakonnas on võimalk valida põhi- ja huviõppevormi vahel. Pilliõpe: viiul, flööt, plokkflööt, klaver, klavessiin, klassikaline kitarr, basskitarr, saksofon, löökpillid (trummid), erinevad vaskpuhkpillid (tromboon, tuuba, trompet, eufoonium)

MUUSIKATEOORIA TUNDIDE AJAD
esmaspäeviti    kell 15.30 – 1. klass (algajad)
teisipäeviti.   kell 15.30 – 2. – 4. klass
kolmapäeviti     kell 15.30 – 5. -7. klass + edasijõudnud
Tunnid toimuvad Eragümnaasiumi algklasside maja 5. klassiruumis

ORKESTRITUNDIDE AJAD
teisipäeviti        kell 18.00-19.00 Eragümnaasiumi saalis
kolmapäeviti     kell 18.00-19.00 Eragümnaasiumi saalis

Muusika- ja Kunstikooli Kaur balletiklass avati Rakveres 2000. aastal Teejuhiks lastele klassikalise tantsu maailma sai endine balletisolist Janis Garancis.12 aasta jooksul on koolis algteadmisi balletist saanud üle 400 õpilase. Rakvere linnavalitsus on Kaurikooli tunnustanud aasta tegijana balletiõppe toomisel Rakverre, balleti laiemal tutvustamisel Lääne-Virumaal. Huvi klassikalise tantsu õpingute vastu on kasvanud iga aasta.

Praegu õpib koolis seda 80 õpilast vanuses 4-19 eluaastat. Võimalik alustada juba lasteaialastel eelklassis ja edasi õppida alg- ning põhiõppes. Tunnid toimuvad 2-3 korda nädalas. Kaurikool on huvihariduskool, mis annab võimaluse soovi korral õpingute jätkamiseks ka professionaalse tantsijaelukutse omandamiseks. 2011 alustas teise õpetajana tööd Liis Niller.

Huvikool teeb koostööd Eesti Tantsuagentuuri õpetajate Piret Viikholmi ja Dagmar Rang-Saaliga. Koostöös Jõhvi Kontserdimajaga, Rakvere Teatri ja Rakvere Kultuurikeskusega korraldab Muusika- ja Kunstikool Kaur laste Balletifestivali Rakveres. Kooli siht on avastada talente, arendada loovust ja ilumeelt, parandada kehahoidu, vastupidavust, tahtejõudu ja anda üldkultuurilisi teadmisi.

Kaurikooli kunstitunnid toimuvad Tööstuse 1 majas ning tunde viivad läbi õpetajad Gitta Nõgu ja Helen Ilves. Õppetöös võib osaleda 1 või 2 korda nädalas, ühel päeval toimub 2 akadeemilist tundi järjest. Koolivaheaegade aeg ja kestus on sama üldhariduskoolidega. Traditsiooniliselt toimub suvine õppetöö kunstilaagri vormis, kahe 4-päevase tsüklina koolimajas või selle ümbruses looduses.

KUNSTIRINGI AJAD 2021/2022 õppeaastal

esmaspäeviti     kell 13.00-16.00 1. -4. klass

neljapäeviti        kell 14.00-17.00 5. – 12. Klass

kell 18.00-20.00 täiskasvanud

juhendajad Gitta Nõgu ja Helen Ilves

KERAAMIKARING

teisipäeviti         kell 16.00-18.00 täiskasvanutele

juhendaja Helen Ilves