Rakvere Eragümnaasium

10. klass

Vastuvõtt 10. klassi

Sooviavaldusi 10. klassi astumiseks võetakse vastu alates 1. märtsist.

Vastuvõtt toimub õpilase põhikooli lõputunnistuse, põhikooli emakeele ja matemaatika lõpueksami punktide ja vestluse alusel.

Hoolivus. Loovus. Areng

Õpilane peab ennast ja oma isiklikku maailmavaadet otsima ning selles eneseleidmises oma ülesandeid siin maailmas tundma õppima.
Kooli vastuvõtmisel valib õpilane õppesuuna. Õppesuuna avamise otsustab kooli nõukogu tulenevalt õpilaste arvust.

Kunstistuund

Õppesuuna eesmärk on anda õpilasele lisaks üldkeskharidusele võimalikult laialdane kunstialane üldettevalmistus. Lähtutud on traditsioonilise kunstihariduse lõimimisest kaasaegsesse ühiskonda.

Õppesuuna siht on rohkete praktiliste tööde käigus arendada õpilase käelisi ja kunstilisi oskuseid, anda esmaseid kutseoskuseid, kujundada  iseseisvat tööoskust.

Selle õppesuuna läbimine annab ettevalmistuse õpingute jätkamiseks ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Tallinna Kunstiakadeemias.

Õppesuund kujundab tervikliku maailmanägemisega, keskkonda säästva, taastava ja taasloova hoiakuga isikut.

Õpilane omandab kunstialased baasteadmised ja üldoskused tasemel, mis võimaldavad lõpetanul iseseisvalt langetada kunstiliselt kvaliteedilt pädevaid otsuseid.

Kolme aasta jooksul omandatakse tarvilikud oskused ja pädevused orienteerumiseks erialases informatsioonis ja valdkonnas.

Teeninduse ja ettevõtluse õppesuund

Õppesuuna põhieesmärk on anda algteadmised ettevõtluse kui majandusharu ja eluvaldkonna olemuse ja toimimise kohta.

Õpetusega taotletakse, et õpilane omandab teadmised, oskused, hoiakud ja sotsiaalse valmiduse töötamiseks ettevõtliku ja teenindusteadliku töötajana avatud tööturul – eeldusega õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks.

Õppesuuna valinud õpilane saab baasteadmised ettevõtlusest, majanduse toimimisest, raamatupidamisest, klienditeenindusest ja turundusest, organisatsiooni käitumisest, ettevõtlusega seotud seadusandlusest, äriplaani koostamisest ning baasteadmised õpilasfirma loomisest.

Siseturvalisuse õppesuund

Õppesuuna eesmärk on tutvustada siseturvalisuse valdkonda laiemalt ning anda õpilastele ülevaade sisejulgeoleku eri- ja kutsealadest. Õppetöösse on kaasatud oma ala professionaalid ja praktikud.

Õppesuuna valinud õpilane saab baasteadmised politsei- ja piirivalvetööst, päästeameti- ja vangalateenistuse tööst, maksu- ja tolliameti tööst, õigusõpetusest, kriisipsühholoogiast, meditsiinist. Lisaks on täiendavad kursused kehaliste võimete arendamiseks ning välilaagrid.

Õppesuunas õpitu annab baasi minna abipäästja ning abipolitseiniku eksamile. Õppesuuna läbimine toetab õpilasi Sisekaitseakadeemiasse õppima kandideerimisel.

Infotehnoloogia õppesuund

Õppesuuna eesmärk on valmistada õpilasi  ette õppimiseks kõrgema astme õppeasutuses ning pakkuda sügavamalt huvitatud õpilastele teadmisi ja oskusi infotehnoloogia erinevatest valdkondadest.

Õppesuuna läbinud õpilasel on teadmisi ja kogemusi olulisematest infotehnoloogiaga seonduvatest valdkondadest ning ta oskab teha valikuid, mis aitavad kaasa õigete otsuste tegemisele haridustee valikul ning paremale integreerumisele tööturuga.

Õpilastel areneb infotehnoloogia ja meediavahendite kasutamise oskus informatsiooni vastuvõtmiseks, kasutamiseks, edastamiseks, analüüsimiseks ja hankimiseks. Antakse praktiline arvutioskus kontoritarkvara, tekstitöötluse, interneti ja tabelarvutuse kasutamiseks, esitlusgraafika loomiseks, informatsiooni haldamiseks.